niedziela, 19 października 2014

Memories of Greece - Lardos

Przywiozłam mnóstwo zdjęć z wakacji, spędzonych na greckiej wyspie Rodos. Milion wspomnień zamkniętych w tysiącach fotografii, by móc zapamiętać jak najwięcej. 
Grecja ma swój niepowtarzalny klimat, którego nie da się poczuć gdzie indziej. Wino, oliwki, mity, greccy bogowie, śródziemnomorskie powietrze. Życzliwość mieszkańców, radość, tańce, szaleństwo i dobra zabawa przeciwstawia się spokojowi, leniwej ciszy, slow life, kontemplacji chwil. Dziś pierwsza odsłona mojej Wyspy Słońca. Miasteczko Lardos, w którym mieszkaliśmy - oddalone o ok. 50 km od stolicy wyspy - Rodos, a istniejące już od starożytności. 

Poniżej znajdziecie fotografie tego urokliwego miasteczka, gdzie życie płynie spokojnie i bardzo leniwie, koncentrując się wokół głównego placu miasta. On sam jest mocno zatłoczonym na co dzień miejscem, gdzie okoliczne kawiarnie wystawiają stoliki i krzesła, wychodzące na ulicę. Całe życie koncentruje się właśnie tutaj, począwszy od porannej kawy, przez spotkania przy kieliszku ouzo, na wieczornej kolacji kończąc. Wioska składa się z wielu białych domków, ułożonych blisko siebie, zlokalizowanych przy krętych, wąskich dróżkach, pozwalających docierać do coraz to nowszych zakątków. Wspaniałym doświadczeniem było poznawanie tego miasteczka oraz podziwianie piękna przypadkowo odkrytych zakamarków, skąpanych w gorących promieniach południowego słońca.


Zestaw: Sukienka Blackfive | Kapelusz Front Row Shop | Pasek ZARA | Torebka Blackfive | Buty CCC

24 komentarze:

 1. PROMIENIEJESZ!
  aaa torebka świetna :P !

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pięknie! od razu widać że to Grecja ^.^
  świetna torebka!

  http://wojdynkafashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie, pięknie, pięknie..
  I Ty taka słoneczna, rozkoszna!

  :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życie to niepewna sprawa, dlatego chce się zapamiętać z niego pewne chwile, wyryć je w umyśle, żeby później wyjąć wspomnienie jak zasuszony kwiat włożony między kartki książki i ponownie się nim rozkoszować...

  OdpowiedzUsuń
 5. Rajsko, cudne wspomnienia na jesień i zimę, będą rozgrzewać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne zdjęcia, tylko pozazdrościć takiego wyjazdu. Ja nigdy nie byłam w Grecji, ale mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni. Urzekł mnie Twój blog, koniecznie dodaję do obserwowanych. Miłego wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej ale fantastyczne zdjęcia! :)
  Widząc je tylko jedna myśl pojawia mi się w głowie LATO WRÓĆ!! :)
  Mega klimatyczne są te białe domki i niebieskie barierki.... ja byłam w tym roku w Turcji i bardzo podobna architektura co w Grecji tam była :) białe, niskie domki, niebieskie okiennice... :)
  Z niecierpliwością czekam na kolejną dawkę zdjęć :)
  Pozdrawiam :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczna Grecja ❤

  zapraszsm do siebie :*
  http://natalia-marta-majka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale ślicznie wyglądasz! Ale bym sobie teraz wróciła do wakacji... Tęsknie za tym ciepełkiem, opalaniem, wylegiwaniem się, wycieczkami, śpiewaniem... :<

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale ślicznie wyglądasz! Ale bym sobie teraz wróciła do wakacji... Tęsknie za tym ciepełkiem, opalaniem, wylegiwaniem się, wycieczkami, śpiewaniem... :<

  OdpowiedzUsuń
 11. Beautiful photos! Love the dress and love the hair too! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna sukienka!!! A miasteczko przeurocze!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Grecja jest cudowna i tak jak napisałaś, ma niepowtarzalny klimat :)
  Śliczne zdjęcia! <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Och, jaki klimat <3 Aż się załamałam, że nie mam tak za oknem...

  OdpowiedzUsuń
 15. You're so pretty! love your dress and your dog is soo cute <3

  Deasy Tantra

  OdpowiedzUsuń